| cutzu35 a întrebat:

stiu ca v-am cam zapacit zilele astea cu aceasta intrebare, dar nu ma lasa tata sa primesc un bichon
aseara l-am intrebat si a spus ca noua nu ne trebuie catel in casa pentru ca mai demult cand am fost la nasa (nasa avea caine) si i-a ros pantofii tatalui meu (cainele nasei mele este FOARTE MARE si el crede ca o sa imi cumpar unul la fel de mare dar daca ii zic ca e mic tot nue ste de acord)
voi ce ati face in situatia mea? dau funda
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| andreea98esteacumBubbleS a răspuns:

Eu de cand eram mica mi-am dorit un catel dar parintii nici macar nu vroiau sa auda.Dar am inceput sa le arat tot felul de oferte pe net rase de caini, accesorii etc.Pana la urma mi-au luat un caine (Shih Tzu) vara trecuta.

Acum tot ce trebuie sa faci este sa le axplici parintilor tai ca doresti un catelus mic. Poti sa le arati poze cu diferite rase de caini(bineinteles mici). Ai sa vezi ca dupa un timp o sa spuna,, vai ce dragals e', ce mic e'... si o sa te intrebe ei singuri cand vad un caine ce rasa este.

Mult succes! pa!

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Ti-am mai rasp la o intrebare dinasta si o sa zic la fel:
'el crede ca o sa imi cumpar unul '
De ce sa cumperi si sa nu adopti? E mai usor si nu dai bani

| Robert a răspuns:

Inseamna ca ramas marcatlaughing. Tatal tau stie mai bine.

| Adorable a răspuns:

Buna!
Poate ca tatalui tau nu ii plac cainii, nu ii suporta. Exista oameni care atunci cand vad caini sau pisici fug de ei sau ii bat. Arata-i poze cu catelul pe care il dooresti atunci cand este bine-dispus, ia-l in brate si roaga-l frumos! Dar gandeste-te bine! Cine il va scoate afara? Mai ales ca trebuia sa te scoli la 6 dimineata sa-l scoti afara? Apoi la 12, apoi 17:00 si apoi 22:00?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fi mai harnica fa curat ajut o pe mama ta la mancare si pe tatal tau si din cand in cand mai zi su u ca are cutarica si este asa frumos etc vezi u ce inventezi dar eu am vrut animal si nu au vrut dar mi l-a luat bunica si nu a mai avut ce sa zicia parinti deci vezi cum faci si eu sper sa ti ia