| Kataklysm a întrebat:

Am o problema ( big grin din nou laughing )

Deci am intrebat mai demult cum sa fac sa fie de acord mama sa-mi iau un catel.

Mi-ati raspuns si a fost de acord(mersi ).

Tata si mama erau divortati, si de aia a fost mama de acord.

Acum a venit tata acasa.

Si mama ar fi fost de acord sa-mi iau unu, dar tata nu e de acord sa-mi mai iau un caie,(am o catea).

Si daca tata nu e de acord atunci nici mama nu e.

Deci cum sa fac sa-l conving pe tata sa-mi mai ia un caine, daca am deja unul? big grin.

Multumesc de toate raspunsurile si nu uitati de funa+ vot!

3 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Parca ti-am mai raspuns si data trecuta...nu mai tin minte, dar oricum, nu sarii coarda, deja 2 caini e mult (sincer) dar poti renunta la unul pentru. altul (succes)

| florina15 a răspuns:

Promitei ca iii vei ingriji tu singur, ii vei dresa le vei da de mancare, vei curata dupa ei,ii vei spala,si nu-l lasi in casa (daca nu iti dau voie), fa rost de o cusca, daca nu ai.si tine-te de promisiune

| Alexxoxox a răspuns:

Daca tii neaparat sa mai ai un catel ai putea sa le dai de inteles ca iubesti mult animalele!(Sa faci voluntariat, poate, la un centru specializat)