| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am adus un membru nou in familie, un labrador superb in varsta de 2 luni, as dori cateva detalii despre el, stiu si eu cateva si as vrea sa fiu convins ca sunt corecte :

- mancarea de 3 ori pe zi cate 125 grame, dimineata si seara moale si dupamiaza solida.

- dresajul il pot incepe de la 6-8 luni?

Ceea ce nu prea stiu e cum sa il obisnuiesc sa faca afara sau numai intr-ul loc treburile, pentru ca lasa in toata casa unde ii vine.

Daca detineti un labrador, spuneti-mi si mie cum lati educat, iar daca nu detineti dar aveti informatii folositoare nu ma supar sa le citesc. Mersi!

Răspuns Câştigător
| ooAndrewoo a răspuns:

Uite pe site-ul asta alimentatia labradorului: http://www.desprecaini.com/labrador-retriever-hrana-si-alimentatie/ si dresajul trebuie inceput acum, de cand are 2 luni. uite si un site http://www.dresajul-canin.ro/

3 răspunsuri:
| MrAnonymus a răspuns:

Labradorul este una dintre cele mai populare rase de caini din intreaga lume. Pe langa rolul de animal de companie, acesti caini sunt folositi in foarte multe tari si pentru prinderea infractorilor sau asistenta persoanelor suferinde. Labradorii sunt gentili, inteligenti si plini de energie, fiind recomandati persoanelor de orice varsta. Aceasta rasa, cunoscuta si sub numele de Cainele Sfantului Ioan, isi are originele in Canada, unde era folosit la prinderea pestilor.

| Aniquel a răspuns:

Uite aici gasesti totul despre aceasta rasa de caini : http://www.animale.ro/caini/labrador-retriever

| SuNShiNe1947 a răspuns:

Dai porumb