| anonim_4396 a întrebat:

Cat de actual este sistemul de verificare online daca esti asigurat? (prin casmb, prin CNP)

adica afiseaza informatii de acu cateva luni sau informatii corecte din prezent?
multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai incercat pe site-ul oficial?
Accesează site-ul Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate– www.cnas.ro şi selectează din meniu opţiunea "Interfaţă SIUI online" şi apoi "Asigurat".
Introduci CNP-ul tău şi numărul de verificare scris cu verde şi va fi afişat rezultatul: Persoana selectată este asigurată sau Persoana selectată nu este asigurată.
Nu stiu cat de actualizat este, ar trebui sa fie aproape la zi.