| Gh0stSnyp3r a întrebat:

Va anunt ca intrebarea asta e doar pentru rapperi sau cei care vor sa devina si sunt sigur pe ei ca vor reusi.Deci sa incep.Eu chiar as vrea sa devin rapper pentru ca sa pot sa ma exprim si cred ca am aproape toate calitatiile ca sa devin unul:Joc basket, ascult DOAR muzica RAP mai ales Emin3m, la scoala vb cu prietenii cel mai mult in engleza folosind un limbaj rap(injuraturi, accent de rapper, si foarte multe prescurtari), am haine si accesori de rapper, am voce de rapper si am atitudine de rapper. Dar singura mea problema este ca nu stiu cum sa cant rap si chiar as vrea ca sa fiu complet.Ma poate ajuta cineva cu un tutorial va rog? FUNDA :X
P. S.: nu imi dati tutorialele de pe youtube ca le stiu pe toate.

Răspuns Câştigător
| Alisstor a răspuns:

My gangsta`, have ya seen 8 Mile? (despre viata lui Eminem). Filmu ala o sa te inspire. (si eu sunt mare fan eminem, basket, de-alea de-alea) dar depinde. U vrei rappa` sau gangsta`? So DuDe, toata ideea e sa ai rima in sange. Tre sa incerci. Tre sa ai imaginatie buna si sa faci bine rimele. Ya`ll be gud dude. MulT noroc and wellcome in da hood.

1 răspuns:
| kadsfh a răspuns:

Si eu as vrea acelasi lucru,, am roma in sange, adica zic din instinc apoi o retusez, pun rime, modific ritmul. am cateva melodii, am beaturi, le-am combinat cu Virtual Dj home 7. dar nu stiu in continuare ce sa fac