| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 15 ani si as vrea sa devin cantaret cu voce si sa si cant la chitara clasica. Eu am o voce bunicica da daca as lua lectii de canto as putea avea o voce mai buna? Si tot acolo la canto te invata sa canti la chitara? SI car sunt cele mai bune marci de chitari clasice?

Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

Da. Daca iei lectii de canto, vei canta mai bine, ca acolo te invata cum sa iti pui in valoare vocea. Dar instrument doar in particular daca vrei (asa a fost acum cativa ani).

5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Daca faci lectii de canto vocea nu ti se face mai buna, acolo te invata cum sa iti folosesti vocea incat sa sune mult mai bine fata de cum stii tu sa canti.la chitara iti recomand sa inveti mai intai notele[ A B C D E F etc... adica pozitiile degetelor] si sa iti obisnuiesti degetele cu apasatul corzilor, la inceput, in prima zi ti se va parea usor dar dupa o zi, cam o saptamana te vor durea si nu vei putea tine apasat prea mult, asta pana cand ti se intareste pielea pe varful degetelorwinking suna cam ciudat dar daca vrei sa poti canta la o chitara trebuie sa faci astawinking altfel nu poti

| anonim_4396 explică (pentru RB26DETT):

Eu inca nu am inceput nimic nici canto nici lectiile de chitara, m-am gandit sa incep prin vara canto si chitara

| RB26DETT a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa exersezi de pe acum la chitara daca ai posibilitatea ca iti va veni mult mai usor in varawinking stiind deja sa canti la chitara iti poti acorda 'melodiile' cu niste versuri pe care daca ai talent sau te pricepi le poti scrie chiar tuwinking

| anonim_4396 explică (pentru RB26DETT):

De scris versuri nu ma pricep. Da eu as vrea sa incep din vara ca am mai mult timp stii acum sunt cu scoala e alta treaba

| Mihaela1964 a răspuns:

Lectiile de canto nu ai nici o legatura cu lectiile de chiatara. Posibil sa gasesti curs de chitara in casa de cultura din orasul in care locuiesti, de obicei sunt mult mai ieftine decat cele particulare.