| iulya_9118 a întrebat:

vreau o pisicathinking si nu stiu cum sa imi conving parintii sa imi ia unacrying. ca ei zic ca lasa par peste tot si ca parul de pisica e periculos.si bla bla bla rolling eyes. cum as putea sa ii conving?batting eyelashesplizz idei. dau funda!kiss

Răspuns Câştigător
| Euics a răspuns:

Pai uite pe ai mhei i-am convins ...am loat 2-3 soricei, si i-am adus acasa.si le-am dat drumu.(mama nu suporta sobolanii, soareci) si asa am convins-o ca netrb o pisica tongue si in plus multe pisici care invatate de miki sa nu zgarie canapeaua sau sa faca afara... e o bucurie sa ai o pisica.tongue si iti spun din propria exerieta parul de pisica/caine nu este toxic dar o/il ingrijesti tonguewinking Sper sa te fii ajutat tongue:X

3 răspunsuri:
| Miyukii a răspuns:

Hmm,un lucru foarte important este puterea de convingere dar si niste argumente concrete. Poti cauta ori o alta pisica, mai fara par sau...ma rog pisicutei deja aleasa(daca ai aleso) sa-i gasesti calitati, sa le spui parintilor cat de dragalasa e etc sa promiti ca o vei ingriji cum n-ai mai ingrijit niciodata nimic, sa te si ti de cuvant bineinteles.

| Ananas2 a răspuns:

Uite ce am facut eu :
le-am zis ca o sa aduc pisica unui prieten in casa pentru ca el pleaca din oras o saptamana. apoi s-au convins si ei ca nu e asa de rau.
daca nu merge, ia o pisicuta de pe strada sau ma rog... de unde o iei tu si adu-o in casa. roaga-i sa o lase sa stea o saptamana si daca e cuminte sa o pastrezi de tot.
Bafta :*

| blabla5532 a răspuns:

Zile si tu ca o sati asumi toata responsabilitatea ca, chiar iti doresti sa ai grija de ea si ca o sa dai tu cu aspiratoru, sau cauti una care sa nu lase par

succes