| fulgerul46 a întrebat:

Buna TPU vreau sa iau un caine din republica moldova in romania si ce trebuie sa am ca sa il trec prin vama si cam cat costa zicea cineva de aici ca este un carnetel care tine 3 zile si cu un act de la medicul veterinar si dupa aia poti sa duci cainele prin vama e adevarat daca nu e cam cat costa si ce trebuie dau funda?

1 răspuns:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Nu ma prea pricep la chestiile cu vama dar ai nevoie de autorizatie sa aduci cainele.Dar pentru ce iti trebuie tie un caine fix din Republica Moldova cand poti gasi pe google site-uri cu persoane care dau caini de rasa ieftin sau pe gratis.Ai putea sa mergi la vama si sa te interesezi.De acolo vei stii ce sa faci. Sper ca ti-am fost de folos.Succes si O Zi Buna happy