| Stancu1Daniel22 a întrebat:

Vreau sa ii fac o surpriza iubitei mele care e din Republica Moldova și sa ii fac cadou un Câine Pomeranian.
Întrebarea este, de ce acte am nevoie pentru cățeluș pentru a trece la vama cu el?

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Fara acte nu poti.Doar....cu putin noroc.

| mihai69 a răspuns:

Având în vedere că trebuie să treacă cel puțin 2 săptămâni de la ultimul vaccin (adică cel antirabic), teoretic nu ai cum să îi oferi acest dar la Crăciunul de azi.

| Bizon95 a răspuns:

Spaga... sau
http://www.nexusnet.md/ro/cum-trec-frontiera-prietenii-nostri-mai-mici/
"Paşaportul animalului de companie
Certificatul privind starea lui de sănătate
Carnetul vaccinărilor
Permisul de export/import/transit"

| Goete a răspuns:

Ce nationalitate are catelusul? happy

| Raducons a răspuns:

Nu-i cumpara caine pentru ca o sa i dai fetei de lucru, cumpara i mai bine un inel sau un lantisor, sau o bratara, se va bucura mai mult

| Stancu1Daniel22 explică (pentru Raducons):

Are 15 ani și e câinele pe care și l dorește de mult timpwinking
Doar ca in Republica Moldova câinele asta costa 1500 de euro și de aia nu și l cumpara singura

Și am ales sa i l fac eu cadou având in vedere ca la noi e 500-700