| ta5232545 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un bichon jucaus, micut, nu cu blanita creata, ascultator, usor de dresat si nu stiu de care: frise, malteze, sau bolognese. care este mai bun din puncul de vedere al cerintelor mele?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Daca nu vrei cu blana creata,din start pica bichon-ul frise si bolognese-ul,iar ca talie maltez-ul este cel mai mic dintre bichoni. Tot maltez-ul are si blana mata,iar cel havanez, o are putin mai creata, iar daca nu ma insel e cel mai mare dintre bichoni.
In rest, toti sunt jucausi, ascultatori si usor de dresat.

1 răspuns: