| Alleexxaandra a întrebat:

Vreau sa mi iau un Bichon Maltese, dar am niste intrebari inainte

1. Cum se ingrijeste aceasta rasa?

2. Ce parere aveti de canisa Leo?

3. Care hrana uscata e cea mai buna pentru ei?

4. Pot hrani un Bichon Maltese cu hrana pentru caini Bosch?

Fundaa

9 răspunsuri:
| Andreea213 a răspuns:

1.Bichonul nu se ingrijeste prea usor. Trebuie sa ii perii blanita des, fie ca are par lung sau scurt.Trebuie sa ii faci baie o data la cateva saptamani, si sa ii cureti secretiile lacrimale. In rest, il ingrijesti ca pe orice caine.
2. Si eu vreau sa imi cumpar bichon. Canisa Leo nu mi se pare prea buna. Ai grija de unde cumperi! Sunt multe persoane care au cazut in capcana samsarilor. O canisa buna nu creste mai mult de 4 rase de caini, si acestea de talie asemanatoare! Un crescator/canisa de incredere te lasa sa vezi parinti puiului! Poti cumpara de pe OLX sau publi24, fie ca vrei sa cumperi ce sau fara pedigree.
3. Poti sa il hranesti cu Acana cu pui, stiu ca e buna, dar nu sunt sigura ca e uscata.
4. Nu cunosc rasa BOSCH, dar daca sunt de talie mica, are blana lunga, cu alte cuvinte sa se asemene, da, cred ca poti.

| HLucian a răspuns (pentru Andreea213):

Eu am un bichon havanese, l-am crescut de cand avea 3 luni, acum are 5 anisori. Nu sunt o rasa pretentioasa deloc, chiar daca e o rasa regala, cum se zice laughing. Blana poate o fi o problema, insa avantajul este ca la bichonu' havanez blana nu are miros specific. Insa al meu e pretentios tare la mancare. Ai grija de unde cumperi. Cand l-am luat am dat 1200 lei, rasa pura.

| Andreea213 a răspuns (pentru HLucian):

Are si pedigree?

| HLucian a răspuns (pentru Andreea213):

Bineinteles.

| Alleexxaandra explică (pentru Andreea213):

Bosch e o hrana pentru caini

| Andreea213 a răspuns (pentru Alleexxaandra):

Scuze. Nu am mai auzit de ea.

| Andreea213 a răspuns (pentru HLucian):

De unde l-ai cumparat?

| HLucian a răspuns (pentru Andreea213):

De la Mall.

| TronHD a răspuns:

Trebuie alimentat bine spalat 1-2 ori pe sptamana
Consultatii, periat etc