| Alexx0201 a întrebat:

vreau sami adopt un pitbull sau un amstaff dar tata nu vrea deoarece spune ca este foarte rau cum as putea sal comving

Răspuns Câştigător
| MariaChrii a răspuns:

Poti cauta avantaje ale cainelui:prieten devotat, paza, aduce ziarul, dar ai grija sa gasesti si argumente pentru dezavantajele de a avea un caineparul cazut, plimbarile (Ca si cainele trebuie sa isi faca nevoile) dresajul etc(nu stiu ce dezavantaje poate gasi tatal tau) sau ai putea pur si simplu sa il adopti (Cu acordul mamei) iar tata se va obisnui cu gandul.mai devreme sau mai tarziu(ultima solutie)

| Alexx0201 explică (pentru MariaChrii):

Stiu dar mai spune ca e si urat dar ai primit funda

5 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Usor! Pur si simplu ie-i unu de pui mic si il obisnuiesti cu tine foarte binehappy

| PinkPanther a răspuns:

Nu stiu, incearca sa ii explici ca nu e asa de rau cum il prezinta media, prietenul meu are un amstaf de 1 an si e foarte dulce. Dar trebuie sa stii ca trebuie dresat, si trabuie sa stii cum sa il faci sa inteleaga ca tu esti seful, alfa haitei lui, altfel o sa ai probleme cu el

| Pimpux a răspuns:

Este dificil sa convingi un caine sa nu fie rau, cred ca ar trebui sa il asculti pe tatal tau.

| error1234 a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa inveti sa scrii