| CrazyLoveMix a întrebat:

TPU! Vreau si eu sfaturi legate de cresterea unui Bichon Frise. Hrana, dresaj, etc.
- Mancarea gatita este buna pentru ei?
- Ce hrana speciala de caini este cea mai buna? ( ex. Purina, Royal Canin, etc. )
- Cine stie retete pentru mancarea lor?
Frunda :*

Răspuns Câştigător
| Felix14 a răspuns:

Poti sa ii dai ciorba da legume sau orez fiert cu legume.Nu ii da ceapa sau usturoi si nici dulciuri. Unii spun ca nu ar fi bine sa-i dai nici carne da pui. Daca vrei poti sa-i dai miel.Nu ii da prea mult lapte pentru ca poate sa faca viermi intestinali si altele. Evita sa ii dai prajeli si mai bine ii pregatesti carnea la gratar.Nu stiu cat de bun este Royal Canin, fiindca eu nu am catel dar s-ar putea sa-mi iau la vara bichon frise toy.Multi spun ca Royal este cancerigen.Eu oricum nu o sa-i iau catelului pentru ca mi se pare prea scump.Bafta cu bichonul si sa fie sanatos.Pa

4 răspunsuri:
| dony89 a răspuns:

Pentru dresaj am cumparat o carte : http://cartedresajcanin.cabanova.com/

| TheBaby a răspuns:

Trebuie să îl plimbi des happy
Pedigree îi dau eu, nu mâncare gătită
De crescut e uşor, trebuie să se obişnuiască şi el cu casa, alea alea... dresaj la bichon?laughing nu m-am gândit niciodată şi nici nu vreau să-l dresez.

| animaland a răspuns:

Cel mai bun sfat este vizita la un medic veterinar, ce sigura va va recomanda o hrana super premium, tocmai pentru ca are la baza produse naturale, vitamine si proteine, necesare unei diete echilibrate.

Pentru vizualizare produse cat si pentru consultatii sau alte sfaturi vizitati: http://www.animaland.ro/13-hrana-pisici

| Felix14 a răspuns:

Mai bine ii dai Purina, Acana sau Belcado. Poti sa cauti pe net mancare pentru caini si o sa gasesti mai multe feluri.Pedigree este cancerigen si nu prea sunt bune nici cele care costa sub 100 lei un sac de 15 kg. Daca chiar nu ai bani prea multi sa dai pe mancarea catelului, ia macar Frieskies.