| TheM4A1 a întrebat:

Buna Tup!
Vrem sa mergem in concediu la tara la Moldova!
Si nu avem cu cine sa lasam catelul nostru!
1. Sa il luam cu noi pe tren!
2. Sa il lasam la o batrana!
Voi ce ati alege in locul meu?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

1. Daca faci asta meriti o amenda cit o vacanta in Grecia. Nu de alta, dar poate e o noutate pentru tine ca NU AI CE CAUTA cu animale in tren.
2. Ai grija sa fie satul, sa nu gasesti un ciine si nici o batrina cind te intorci.

| Zacase a răspuns:

Cand spui concediu, la ce perioda ne referim? Daca e vorba de 1 saptamana sau inorice caz, perioade scurte, lasa-l la vreun vecin. Daca e vorba de perioade lungi poti sa-l iei cu tine, dar nu-i vina mea daca te da jos din tren...

| irinaingrid a răspuns:

1.ia-l cu tine daca e mic ai voie cu el in tren, dar sa il tii jos sau in brate