| TheM4A1 a întrebat:

Am o prooblema/intrebare urgenta!
Mama vrea sa mergem marti la tara la Moldova la bunici cu trenul!
Problema mare este ca ce fac cu cateleul meu!
Am un catel de 8 ani in casa pe care il iubesc foarte mult!
Nu stim ce sa facem cu el unde sa il ducem!
1. Am vorbit cu un vecin ca vrea sa o tina si dupa aia sa razgandit
2. I-am zis mamei mele sa o luam cu noi pe tren, dar a spus ca este drum lung si ce face ea acolo in compartiment!
3 M-i-a spus ca daca o ia cu noi acolo o lasa in Moldova!
Deci mai exact nu stiu ce sa fac cu ea cum sa o conving habar nu am nu stiu ce sa fac unde sa o tin! La adapost e scump!
Dati-mi o ideea doar sa ii arat mamei mele ce zic alti omanei!
Multumesc!

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

N-ai si tu prieteni?

| Ruxandra15 a răspuns:

Nu inteleg de ce naiba va luati caine daca nu stiti ce faceti cu el atunci cand plecati. Exista cusca pentru cat sta in tren. Ii puteti administra un somnifer pe tot parcursul. Adapostul nu e o solutie deoarece cainele poate sa refuze sa manance si dupa umbli pe la veterinari ca e bolnav. Eu zic sa vorbesti cu mama ta sa il luati. Un prieten nu il poate tine? E mare cainele?

| TheM4A1 explică (pentru Ruxandra15):

E mic, este rasa pechinez...

| Ruxandra15 a răspuns (pentru TheM4A1):

Baga-l in geanta ce e asa mare chestie. Ii dai un somnifer sa doarma pana ajungeti