| Ushhher a întrebat:

Buna tuturor.
Mie imi plac foarte mult porumbeii. Nu demult am construit o cusca pentru ei (voliera). As dori sa cumpar porumbei din alte judete.
1. Ce firme de curier se ocupa cu asa ceva sau prin posta poti primi porumbei?
2. Daca (ca unii oameni sunt nesimtiti) nu-mi dau pereche, ci doi masculi sau doua femele, pot returna la proprietar?
2. Cum se face plata daca primesti marfa prin curierat?

5 răspunsuri:
| SirOne a răspuns:

Cel mai bine daca vrei sa cumperi porumbei, folosesti FanCourier. Si cand ii cumperi dai plata prin ramburs, adica la deschiderea pachetului astfel daca el iti trimite doi masculi nu platesti si ii trimiti inapoi. Funda?

| Ushhher explică (pentru SirOne):

Deci, pot deschide pachetul si daca nu imi convine, nu trebuie sa platesc?

| SirOne a răspuns (pentru Ushhher):

Da,asa am facut eu cu niste oua de prepelita. Spui ca produsul nu este cel dorit si doresti sa il trimiti inapoi expeditorului. Dar s-ar putea sa platesti 30 de lei asa stiu. Funda?

| Ushhher explică (pentru SirOne):

Dar Fan Curier-ul accepta si animale?

| SirOne a răspuns (pentru Ushhher):

Desigur. sau daca nu TNT. ajunge mai repede dar exista posibilitatea sa ajunga coletul gresit sau cu defectiuni.