| Andrei_Claudiu_1971 a întrebat:

Buna tuturor, vreau sa imi iau un caras auriu am un acvariu de 12 litri. Este in regula? Ar trebui sa pun filtru?, pompa de aer este obligatorie? Am inteles ca nisipul trebuie sa fie mare ca sa nu il poata inghite?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E mic acvariul pentru caras! Carasii cresc foarte mari si repede si le trebuie spatiu! Altfel mor! Exista site-uri de acvaristica, pune mana si citeste!

| untu a răspuns:

Va trebuie un acvariu cat mai mare ca sa aiba suficient spatiu, dar vezi la www.carasauriu.ro/ingrijire-caras-auriu/

| Cleooo123 a răspuns:

Si eu am avut pesti, deci uite cum am procedat eu:
- pune nisip de vreo 3 cm
- pune pietricele
- pune scoici
- si cel mai important: pune pompa de aer si filtru