| XatomisX a întrebat:

Am un caras auriu intr-un acvariu cum aflu ce sex are? laughing? dupa ce ma uit

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, il tai pe burta si vezi daca are lapti sau icre. Daca are lapti A FOST mascul. laughing

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Masculul prezinta niste tuberculi care se dezvolta pe branhii atunci cand acesta atinge maturitatea. Acestia arata ca niste puncte marunte, albe, care probabil nici nu vor fi observate decat la o examinare atenta a pestelui. Femeleel sunt putin mai mari si mai dolofane. Este aproape imposibil sa stabilesti sexul unui caras auriu pana la varsta de 1, 5 – 2 ani, si chiar dupa aceasta varsta este destul de dificil.

http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

| VasileIon32 a răspuns:

1 la mana ala este crap:laughing

daca e mare de la 1kg in sus il apesi pe burta si vezi daca ii ies sub inotatoarele dorsale(asa se numesc cred) icre e femela daca nu masculbig grin

| XatomisX explică (pentru VasileIon32):

Mai e de acvariu straight face si este caras auriu gold fish lol si are 5 cm laughing