| Ruxii1234 a întrebat:

va rog ajutati-ma cu un sfat. nu stiu ce sa mai fac.
Acum 5 zile am cumparat un pui de pisica de pe OLX..totul bine si frumos, era foarte jucaus si nu a dat semne de boala. Duminica am fost cu el sa ii fac primul vaccin iar a doua zi am observat ca are ochiul rosu si ii curgea. l-am dus imediat la veterinar si mi-a spus ca e doar o conjuctivita.i-a mai facut un vaccin si i-a pus picaturi in ochi.iar dupa asta a inceput sa fie si mai rau. Avea salivatie abudenta, nu mai avea pofta de mancare, a vomitat de 4-5 ori intr-o zi si in rest dormea. Dimineata l-am dus iar la veterinar, mi-a zis ca este intr-o stare foarte grava si l-am lasat acolo... dupa cateva ore am primit ingrozitoarea veste ca a murit. Veterinarul spune ca ar fi luat un virus de acolo iar cand i-a facut vaccinul s-a agravat.
Ce as putea face acum? Vreau sa se faca dreptate. Am dat o gramada de bani pe un pisic bolnav..asa ceva nu este normal.si pe deasupra m-am atasat foarte mult de el.
Acum am sunat-o pe femeia de la care l-am luat si normal ca are telefonul inchis. As putea sa o dau in judecata? Cum as putea sa procedez?

6 răspunsuri:
| Bl0ndu12 a răspuns:

Oh da, este si vina veterinarului fiindca el este obligat sa faca deparazitare interna inainte de vaccin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule nu te incurca..ala nu e om care face asta.ce poti sa faci este sa o suni de pe alt numar pe aia, ala si sa te iei de ei, si daca te tine le faci si probleme.ca dupa ce ca sunt nesimtiti mai dau semn si de cretini. politia nu face nimic. asta daca nu ai ceva relatii..am avut si eu 2 mati otraviti..de vecini bineinteles..si ce sa zic uite frate mai zici ca ai vecini sau oameni normali asta e, daca ai putea afla unde stau aia ...sa te duci sa le faci probleme, le spargi un geam ceva.happy

| Ruxii1234 explică (pentru anonim_4396):

Nu am cum...nu cunosc persoana respectiva..si nu vreau sa recurg la violenta. vreau doar o explicatie...si sa imi dea un alt pisic in locul lui

| Bl0ndu12 a răspuns (pentru Ruxii1234):

Suni de pe alt telefon eventual alt cineva sa vorbeasca si dai sa te intalnesti fata in fata cu omul respectiv sa iti dea viitorul pisic. Cand vine te iei de el.

| Ruxii1234 explică (pentru Bl0ndu12):

Este din alt oras..si sunt mai multi in treaba asta ( au multe anunturi, pe diferite nume)..nu o sa vina aceeasi persoana..si chiar daca, nu o sa se rezolve nimic..scopul lor e sa vand si atat, nu ii intereseaza de animal sau de persoana mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da omule nu ti-am zis sa recurgi la violenta.dar politia nu face nimic si nu e vina veterinarului cum zice asta mai jos..credema am avut 2 pisici otraviti de vecini, vb cu cine vrei tu sa vezi ca nu ai ce le face..isi bat joc intr-un cuvant, poti da funda la cine vrei eu am zis ce am crezut sa sa iti zic... daca e du-te si tu pe la cineva cunoscut preten, pretena etc..si ia un pui si cretetil happy