| Lorena0189 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cat de repede posibil.E vorba despre perusul meu care sta zburlit, nu mai canta si sta cu ciocul bagat intre pene. Nu stiu ce are sad. E mascul si are pereche dar a murit pentru. ca era bolnava si nu mi-am dat seama sad, dupa ce a murit i-am adus alta femela si se inteleg de minune happy dar azi l-am vazut asa trist : nu canta ca si cealalta... :'( ajutati-ma va rog! Dau funda pentru cel mai bun raspuns happy

2 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Si eu am avut o pereche de perusi. Baietelul Papy si fetita Riki. Papy a zburat pe ferastra. I-am cumparat a 2-a zi pereche lui Riki. Riki statea toata ziua cu capul in pene, nu se mai ingrijea. A durat ceva luni pana a murit. Am gasit-o pe jos si nu-si mai tinea echilibrul. Era foarte foarte usoara. Si in acea zi a murit sad. Sper sa nu se intample si cu al tau acelasi lucru.

| karsivan a răspuns:

Separa pasarile poate nu reuseste sa se hranesca si, mergi la un veterinar sa-ti dea tratament