| Aliss05 a întrebat:

Am o femela micul alexander si de cand i-am luat mascul nu mai canta este foarte retrasa sta in partea de jos a coliviei cu ciocul in pene tremura penajul i s-a schimbat la culoare este o culoare mai stearsa si nu mai are puful acela lucios. Isi scutura mereu capul. Imi puteti spune o cauza?

5 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Masculul este mai batran si o bate. Asa mi s-a intamplat si mie. Nu ii mai lasa impreuna.

| Karlitta a răspuns:

Esti tampita sau te faci? Ti-ai raspuns deja la intrebare."de cand i-am luat mascul".Se simte singura.Du-o la veterinar.

| Aliss05 explică (pentru Karlitta):

Ma scuzi. TU esti tampita. Cum sa se simta singura?

| Karlitta a răspuns (pentru Aliss05):

Ooo...deci i.ai luat mascul.Intelesesem ca aveai deja un mascul si l.ai dat.Pai atunci e clar ca nu.i place noul coleg de cusca.

| CrazyName a răspuns:

Nu ii place noul venit.