| TIMpisicuta a întrebat:

Va rog îmi puteti spune si mie REPEDE câteva semne ca pisica naste? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Ca trebuie sa nasca, sau ca are pui in burtica?
Daca are pui in burtica, burtica este mai mare, sfarcurile mai mari si daca este aproape de a fata, sunt lasate ( au lapte, si are lactatie - adica curge lapte), mananca mai mult, vomita,
Daca este pe punctul de a naste, o sa isi caute un culcus sa fete, are lactatie, prefera sa stea singura, si poate sa si tremure din cauza durerii ( are contractii, dar asta se intampla cu cateva ore inainte de nastere).

1 răspuns:
| TIMpisicuta explică:

Ii multumesc LaLaurei ca a răspuns si sunt curioasa sa vad daca pana la anul' mai primesc răspunsuri.