| AdeTeUraste a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am pun perus. Am avut 2 dar femela a fugit si a ramas masculul. Dupa 3-4 saptamani adica acum ciripeste mai incet. Oare plange dupa femela. Ce zieti? Nu are nici ceva sa se joace, l-am pus pe balcon. Mai vede si el niste pasari. Dar, nu are cu cine sa se joace. O sa ii iau o femela, dar cealalta a fugit probabil din cauza lui ca tot ciocul ei era crapat aproape. Va rog ajutati-ma ce sa fac?

1 răspuns:
| iulianradulescu a răspuns:

Si eu am daca nu ii cumperi o femela in anul lor de cuplare atujnci el o sa moara asa ca cumparai repede o femela crede-ma din experienta