| ellaella13 a întrebat:

va rog sa ma ajutati pentru ca sincer nu stiu ce sa mai fac.am o broasca testoasa de o saptamana si o zi, dar este foarte slabita.de mancare ii dau carne tocata. exista riscul sa moara? chiar o iubesc si nu vreau sa o pierd.va rog sa-mi spuneti urgent ce trebuie sa-i fac. FUNDA si VOT.multumesc

3 răspunsuri:
| AngelOrDemon a răspuns:

Pai Duo la veterinar si dai carne de vita este de cumparat de la veterinar si nu-i da numai carne tocata da si alt ceva ma refer la fructe maiales capsuni dar nu-i da multe da-i 2 pe zi daca ii plac

| MiK3L a răspuns:

Nu-i mai da carne... ca poate sa dezvolte salmonella! Si asa te imbolnavesti si tu. Am si eu testoasa mare e cam cat un palatou de 30 cm in diametru, si am hranit-o cu varza, salata verde, uneori paine, si morcovi razuiti.

| liveplus a răspuns:

Cand aveam eu una ii dadeam sa manance varza si era forte vesela dar sa incerci si sa o speli ca si a mea era foarte posomorata cand avea daunatori.Mult noroc!