| andresssssssss a întrebat:

Am o broasca testoasa de 5 ani si nu stiu cu ce trebuie sa o hranesc.Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| DennyD13 a răspuns:

Sau poti sa le da-i si Carnea (peste, vita sau pui) sau Legumele (rosii, salata, spanac etc.) se toaca marunt.

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Hrana speciala, carne cruda taiata marunt sau felii singuste si suptiri, parizer, iarba tocata marunt. Rame, insecte viermi etc, nu se recomanda! Atentie la apa!

| mentalism a răspuns:

Sall. Si eu am avut una mai demult si o hraneam cu carne de pui, salata, varza si bucati de fructe sau legume... ciao

| Ionut7743 a răspuns:

Du-te la pet shop si intreaba! funda?////

| DennyD13 a răspuns:

Aceestea se hranesc cu:insecte, viermi, rame!

| Dyenutsa13 a răspuns:

Hei happy. Am eu broscute testoase. 2. de vreo 6 ani. Gasesti la magazinele de animale ceva viermisori uscati (se numesc Gamarus), pestisori micuti, tot uscati, musli si inima de vita. Mananca si parizer de pui si piept de pui crud, taiat marunthappy. Poti incerca sa le dai si salata verde. Ale mele cam asta mananca de 6 ani si sunt bine, sanatoasehappy.

| Pitea_Claudiu_1998 a răspuns:

Ce fel de broasca e? daca e de apa mananca: viermi, mancare de broaste, cred ca si mancare de pesti etc.
iar daca e de uscat mananca: viermi, mancare de broaste, paine etc.