| TPUajutama a întrebat:

Vara asta o sa-mi iau un catel mic (stau la apartament) si nu stiu ce rasa (am 12 si 7 luni). Imi spuneti va rog cateva rase de catei mici si cat de pretentiosi sunt, cum trebuie sa ii ingrijesc si ce mai trebuie sa stiu. Multumesc kiss

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
http://cainele-nostru.blogspot.ro/2010/04/caini-de-rasa-pechinez.html
Aceasta rasa am crescut si eu la apartament.
O zi buna :)

Răspuns utilizator avertizat
| BeagleLover a răspuns:

Eu imi iau in vara asta un shih tzu, tot la apartament stau si e un caine perfect, nu e mare, si nici nu lasa par (Cu cat blana e mai mica, cu atat lasa mai mult, shih tzu o are potrivita sa zic asa), dar vei avea multe responsabilitati:
1. Foarte important: Vaccinuri
2. Il scoti afara
3. Stergi dupa el
4. Il tunzi cand e nevoie
5. Il hranesti
6. Cel mai important: Sa-l iubesti pana cand te va parasi

| BodoBog a răspuns:

Un Chihuahua... știu că este foarte amuzant și drăguț pentru că are vărămiu' și mereu mă joc cu el cand merg la țară.

| LoverMusic a răspuns:

Eu am un Bishon, talie mică, adorabiil. Dar trebuie să știi că cei mai mulți Bishoni sunt învățați cu persoanele care stau cu el de mic. De exemplu, câinele meu chiar mârâie și îi apucă de pantaloni laughing pe cei care îi "invadeaza" teritoriul, adică pe personale care vin în vizită etc.
Cu toate astea, BishoniI sunt niște căței sensibili și chiar nu strică să îl ai ca paznic, e bun laughing)!
Sper că te-am ajutat! (Apropo, poate îmi zici și mie ce cățeluș iti vei lua