| TurcoaicaTa a întrebat:

Buna voi avea peste o saptamana un caine de rasa pechineza il voi lua la varsta de o luna as vrea sa ma interesez ce sa ii dau de mancare daca trebuie neaparat mancare pentru catei...
La ce varsta sa il scot afara? Si la ce varsta sa ii fac baie prima oara? Si vaccinu e neaparat? Mult mai multe detalii ...Multumesc Fundita happy

6 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Daca vrei sa-l rasfeti, da-i royal Canin sau Pro plan.

Eu stiu pe cineva care are pechinez de 3 ani si se hraneste doar cu mancare facuta in casa. "pechinezul meu miti nu vrea bobite sau mancare de caini numai verdeturi ceapa ardei supa si carne" - http://www.caini-pisici.com/index.php?page=intrebari&idintrebare=1076

Daca vrei sa-l ingrijesti ca la carte si baia si scosul afara se fac dupa ce termina vaccinurile, adica in jurul a trei luni.

Vezi si: http://www.TPU.ro/......-plimbare/

Răspuns utilizator avertizat
| DeejayAndr3y a răspuns:

Ii dai mancare de catei, si lapte happy Il scoti afara la Vara.Si baie ii faci la 4-5 luni dar sa nu il speli in cap ca se imbolnaveste. Si trebuie sa ii iei sampon special pentru catei. Sper ca ti-am fost de ajutor
Funditahappy Si la multi ani de martisor!

| yellowsmileyface a răspuns:

Si eu amun pechinez de doi ani.il am de la cateva luni.nu trebuie neaparat mancare de catei poti sa ii dai si altceva.de exemplu al meu manaca pedigri dar nu mananca mancare din casa doar salam sau cremwusti. poti sa il scoti afara oricand dar ar fipreferabil sa stie sa mearga cu lesa sa nu il lasi liber afara.pentru pechinezi nu este importanta baia.trebuie sa il pieptani de cateva ori pe zi sau zilnic daca nu ai timp(lasa mult par!)daca il speli de doua ori pe an ajunge! nu te obliga nimeni sa ii faci vaccinu.dar e bine. sper ca te-am ajutat!

| yellowsmileyface a răspuns:

Si daca tii sa ii faci baie nu ii fa pana la un an si vara!

| yellowsmileyface a răspuns:

Si ii dau zilnic o cutie de 200 g lapte!