| lola_2540 a întrebat:

Voi ce ati alege? Pesti de acvariu, hamster, sau papagal? de ce?

Răspuns Câştigător
| pitesti a răspuns:

Pestii de acvariu. nu ai ce sa faci cu ei. se plimba te uiti la ei. neah plictisitor.plus ca trebuie sa incalzesti apa sa astepti sa se raceasca sa o schimbi sa. bleah si mai plicitsitor

papagalii. nu stiu ce sa zic. depinde am si eu 2 papagali sunt cam salbatici. adica daca magi mana in colivie se sperie. te mai si ciupesc. depinde daca tu consideri ca il poti imblanzi si il poti face sa se ataseze de tine. e ok happy

hambsterul e foarte dulce :X am avut si eu unul alb cu ochisorii rosi :X
miroase putin cam urat dar e in regula daca ii cumperi talaj absorbant si il schimbi destul de des. e foarte dulce cand mananca. ii poti da seminte de floarea soarelui neprajite si nesarate. se ridica in piciorule si o tine cu ambele manute o decojeste si apoi o papa :X

| ℓαυrıtα a răspuns (pentru pitesti):

Sa iti spun ceva daca ai hamster sirian e normal sa miroasa dar daca ai unul pitic nu miros deloc

22 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Aleg hamster. E foarte dragalas, micut si usor de intretinut.Am si papagali si hamster.Imi plac foarte mult dar la alegere as spune hamster, mai ales hamsterii pitici care raman mici, iti vine sa-i pupilove struckAl meu face si sport, se da in rotitalaughing

| Mariuca4562 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

ODODO :XX mor! ai zis ceva cu "iti vine sa-l pupi " pai... eu il pup in fiecare zi :* :* ma doare undeva de chestia asta cu microbii si bla bla... eu pupam si pisici si caini si nu ma imbolnaveam nici sa ma impusti! E asa dulce :*!

| ForbiddenLove a răspuns:

Papagali sunt asa de draguti:X:X...pestii sunt plictisitori iar hamsterii...yuck! nu imi plac

| hândel a răspuns:

Frăticii mei, peştii fac mizerie, fac gălăgie, şi muscă, doar că nu doare.
Eu aleg tot acvariul, pentru. că-mi plac peştii, chiar dacă mă omoară cu cârnaţii pe care-i lasă plutind în apă, sunt haioşi. În plus, implică o responsabilitate mult mai mare îngrijirea lor.

| pitesti a răspuns:

@bandreea iubito hamsterul nu face galagie... poti sa il strangi si de gat si nu zice nimicwinking

@Alina carne si dulciuri mami? mai bine sa nu iti cumperi un hamster ca o sa-l ai pe constiintawinking

| Yoral a răspuns:

Pesti si iti spun si de ce sunt ieftini mancarea lor costa putin sunt linistiti nu fac zgomot si poti sa ii lasi si o saptaman fara mancare ca nu mor insa papagalul daca nu ii dai mancare in 2 zile moare sau hamsetrul. DECI MAI BUNI SUNT PESTI DE O 1000 DE ORI.Imi dai te rog fundita

| iuli a răspuns:

Eu as alege pestii.
Papagalii sunt foarte galagiosii si ar trebui sa ai o camera bine izolata fonic ca sa nu te deranjeze.
Daca alegi hamsteri vei avea nevoie de o camera separata deoarece miros ingrozitor, orice ai face. Dupa putin timp mirosul va intra in haine si chiar daca tu te vei obisnui cu el cei din jurul tau se vor feri de tine pe motiv ca nu suporta mirosul.

La pesti nu ai nevoie decat de un filtru de apa, iar apa trebuie schimbata odata pe saptamana. Ei nu miros(daca ai grija de apa) si nu fac galagie.

| adry_4721 a răspuns:

Pai eu as alege pesti pentru ca mi se par mai draguti stii sunt mici si ai putea sa iti ei mai multe culori. Tu ce ai prefera si de ce?kiss

| Anonim_4683 a răspuns:

Papagal... dar daca iei papagal ia 2 nu unu` ca sa nu mse plictiseasca, sa vezi ce amuzanti si dulci sunt cand incep sa se indragosteasca laughing :X:X

| Ana a răspuns:

Pesti de acvariu, sunt mai placuti decat un hamster sau papagal.

| 알리나 a răspuns:

Eu zic ca hamster pentru ca mananca orice (vegetatie, carne, dulciuri etc) si este usor sa faci curat.

| LiaGore a răspuns:

Pai...hamster pentru ca am si eu si e fffff. dragut imi place mult cand ii sau o ukatica de morcov fiert si o baga pe tota in gurahappyhappy e ffff. dragut app! e usor de intretinut nu face mizerie, nici galagie, nici nu musca tare.

| CristianCristian322 a răspuns:

Eu aleg papagalbig grin:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege papagali (perusi ca-s mai mici si mai draguti) deoarece sunt inteligenti.Trebuie sa ai grija de ei deoarece unii, mai salbatici din fire, pot pleca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am papagali perusi. sunt interesanti. hamsterii miros. pestii sunt plictisitori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu socot că cea mai bună alegere ar fi peştii deoarece nu miroasă dar este greu de intreţinut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iuli, tu te referi la hamsteri sau la porcusori de guineea, hamsterii nu miros deloc!

| negrutzaa a răspuns:

Pai depinde de cum pui tu problema, cel mai simplu ar fi pesti...nu fac multa mizerie, nu fac zgomot, nu mananca mult, deci nu trebuie sa ai f multa grija de ei, hamsterul-trebuie sa ai f muta grija de el, sa i faci zilnic curatenie, plus mai face si galagie, iar cu papagalul curatenie multa dar nua atata cat la hamster... dar trebuie sa vorbesti tot timpul cu el, o sa te trezeasca probabil si noaptea, dimineata iti da desteptarea, acum candestete la fiecare ce avantaje are si dezavantaje si alege care crei ca e mai bun pentru tine:*:*:*:*:*

| Anneee99 a răspuns:

Da mai bine doi papagali am si eu o fata si un baiat si sunt foarte draguti nici nu mai trebuie sa ma trezeasca mama dimineata ( clasa a 4 - a ) ma trezesc ei mai bine nu eu iti recomand si seara cand se face intuneric sta un pic si adorm si iti mai recomand sa nu dormi dimineata no sa te lase iti zic eu a patit-o tata sunt foarte draguti sa nu uiti da

| Bart3333324 a răspuns:

Si eu mi-am pus aceeasi intrebare. Pestii sunt buni pentru ca sunt ieftin de intretinut dar plictisitori, papagalii fac zgomot, hamsterii sunt frumosi, nu musca rau dar miros (sirienii).Eu am si pesti si hamster dar dupa parerea mea cei mai frumosi sunt hamsterii. Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| myam a răspuns:

Eu la fel mi-am pus intrebarea aceasta dar imi aleg pestii