| sssSnake a întrebat:

vreau sa imi iau un snowboard si nu prea ma pricep de care sa imi iau. M-ar interesa ce marime sa aiba placa (eu am 1.70), ce tip, care e mai buna, tot ce se puteti sa-mi ziceti, un site de unde imi pot comanda, second sau noii, de unde sunt preturi bune.

Răspuns Câştigător
| m4them4tic a răspuns:

Esti incepator presupun. Cel mai bine e sa iti iei o placa la mana a 2-a.
http://forum.wintersports.ro/......board.html
intra aici si fa-ti o parerea despre cam ce ar trebui sa iti cumperi.
Bafta la alunecat si zapada cat mai multa!

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Placa trebuie să îţi ajungă cam până la umăr/gât. Ai putea să mergi pe pârtie şi să închiriezi în primă fază una să vezi cam ce şi cum, să ştii cam ce vrei şi apoi să îţi comanzi. E destul de scumpă, iar dacă nu faci ieşiri frecvente să o foloseşti nu îşi prea merită investiţia. Second găseşti pe www.okazii.ro la preţuri rezonabile. Noi ajung la un preţ destul de mare.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Pai, Sugerez sa-ti ieiunul ce clapele de prindere de otel... Mi-e imi plac placile Crazy Check si le gasesti la Inter Sport.
Cat de lunga sa fie? Pai aproape pana la umeri.

| Love4ever.EU a răspuns:

Scz nu te pot ajuta: D... pentru ca habar nu am