| Idu a întrebat:

Buna!happy... Vreau sa'mi iau un hamster, dar nu sunt hotarate de care. Am citit tot felul de chestii(comentarii, referate etc.) dar nu stiu ce specie.Imi puteti recomanda un fel de hamster si tot ce tine de ingrijirea acestuia?
Multumesc >multbig grin

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Pai acum depinde care iti plac tie. Eu am hamsteri Roborowski (pitici). Ingrijirea lor nu este foarte scumpa. Eu ii tin intr-un acvariu deoarece in cusca e posibil sa iasa printre gratii. Am si de vanzare daca vrei. Le cumperi mancare, dar le poti da si ce ai prin casa (salata, morcov, brocoli). Trebuie sa le cumperi o adapatoare speciala pentru ca si ei beau apa. Si bineinteles rumegus. Sa spunem daca ai ca te ajunge undeva la 100 de lei cu tot cu acvariu. Oricum mancarea nu e scumpa si nici rumegusul. Celelalte specii nu stu ce sa zic. Oricum ingrijirea e cam aceeasi. Mie mi-au placut astia ca sunt mici si foarte jucausi. Succes si daca esti interesata ma poti contacta pe prv.

1 răspuns:
| Șttefania a răspuns:

Eu am hamster Pitic. Pentru unul care se face mare[Teddy bear] iti trebuie o cusca mare, acestia se pot face cat un porcuor de guineea.