| Jesssik a întrebat:

Buna!
Vreau să o conving pe mama să-mi ia un cățel, dar nu este de acord orice i-aș spune.
Dacă aveți vreo idee cum aș putea s-o conving ajutați-mă va rog!

PS.: premiez cel mai bun răspuns

Răspuns Câştigător
| Pamerise a răspuns:

Eu m-am certat un timp cu bunica mea deoarece voiam un hamster. Daca ai vreun animal pe care il ingrijeste mama ta, incearca sa o faci in locul ei ca sa arati ca esti responsabila. Totusi, daca stai la bloc, nu cred ca ai vreo sansa.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vino cu el acasa direct, sau roaga pe cineva de ziua ta sa-ti ia un caine, daca e cadou nu poate sa-l refuze. Stiu multe cazuri de genul, nu acceptau cainele si cand l-au adus in casa, a devenit preferatu parintilor. laughing

| micaanonima a răspuns:

Deci,eu m-am plâns 1 an că vreau in cățel și acum am primit.De abia acum am realizat că este foarte nașpa sa ai un caine(mai ales la bloc). Când e mic te musca întruna, vreo 5 luni,până îi cad dinții,îți strică toți papucii(mi-a rupt toți papucii sad), se cacă în casă și mama pe mine mă pune sa strang..., daca ai tapet îl rupe pe tot, face pipi in casă și dacă calci pe el aluneci rău de tot...îți rupe o grămadă de chestii, iar mereu casa ta v-am mirosi a pipi și a cainewinking

| RobertFlorin1 a răspuns:

Depinde de comportamentul tau,cat esti de responsabil,daca stai inchis in camera ta si nu socializezi,e foarte posibil sa nu ti-l ia din acest motiv,pentru ca ei cred ca nu esti suficient de responsabil.Le poti spune ca vei renunta la jocurile video,in caz ca joci, si iti petreci mult timp acolo, si ca il vei plimba, cainii au nevoie de miscare, multa miscare.