Întrebare recomandată | RunaWolf a întrebat:

Buna!
Vreau sa plec in concediu cu cainele meu (are 2 ani) cu masina, nu avion sau alte minuni.
Din cate am gasit pe internet stiu cam ce ar trebui aproximativ, pasaport, ham auto si vaccin la zi dar altceva ce mai trebuie? La ce sa ma astept pe dincolo si pe la granite? (veterinarul nu prea m-a ajutat cu informatii)
Intrebarea e pentru cei care au mai calatorit cu animale de companie peste granita deci daca nu ati experimentat sau nu stiti sigur, va rog nu raspundeti.
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Pati2500c a răspuns:

Eu am calatorit cu animale ( in date diferite nu toate odata laughing, pisicul l am tinut in patura, iepurele in cusca, papagalul era prin masina pe scaune si niciunul nu avea pasoport sau vaccin. nu a zis nimeni nimic, dar la caine ai nevoie de pasaport, vaccin la zi, si microcip. Pe langa ce ai enumerat tu ai nevoie de microcip si o foaie eliberata de medic cum ca animalul tau de companie poate calatori ceva de genul. Microcipul costa 50 leiwinking

| RunaWolf explică (pentru Pati2500c):

Multumesc mult! ^^
De microcip nici nu incape vorba, a fost primul lucru cand al luat catelul.

| Pati2500c a răspuns (pentru RunaWolf):

Ma bucur happy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ii trebuie si permis de conducere.

| RunaWolf explică (pentru darrio2007):

Evident ca sa gasit un plictisit.
Da clar! Cum de nu m-am gandit? O sa merg cu el la scoala de soferi cat mai repede :/