| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna ziua am foarte mare nevoie de un sfat...am un perus si acum 10 minute cand l-am luat sa il bag inapoi in colivie nu stiu cum dar i s-a rupt partea de jos de la cioc, ce sa ii dau sa mamance pentru ca semintele nu le mai poate sparge, si ii va mai creste la loc ciocul? HELP

7 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Dai in gura cu seminte spargele tu si maine du-l la veterinar

| andrei733 a răspuns:

Du-l la veterinar numai sta

| MissDi a răspuns:

Incearca sa il ajuti. sparge tu cu cv semintele..si ajutal.

| denideni2000 a răspuns:

Logic... de ce crezi ca exista oase de sepie pentru tocirea ciocului la perusi... le creste incontinuu, dar du-l la veterinar, e un semn ca poate nu are calciu.

| XxBlueRosexX explică (pentru denideni2000):

Are os de sepie din prima zi cand l-am luat. oricum nu e rupt, m-am alarmat degeaba

| denideni2000 a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Ok, dar imi sustin ideea cu claciul

| lologfo a răspuns:

Va muri imi pare rausad