| oBelieveMe a întrebat:

Tocmai ce am gasit pe strada un perus... l-am luat acasa, i-am cumparat colivie. Mananca, este activ si prietenos. Problema este ca are ciocul (doar o parte) rupt. Se regenereaza? Si ce sex este daca narile sale sunt un albastru pal, deschis? Merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eduaard a răspuns:

Trebuie să îi cumprei și o pereche dacă vrei să trăiască, ei mor de singurătate.

| dragonmagd a răspuns:

Salut! Nu se regenerează, deci nu-i va creste înapoi ca la șopârla coada rupta, însă asta nu e o problemă dacă dorește să supraviețuiască va găsi el o modalitate de a se hrăni, cat despre sex... cred că e mascul.