| Cagulas a întrebat:

am gasit in scara blocului un pui de porumbel! as vrea sa stiu ce sa fac cu el ca nu pot sa il las sa moara! am incercat sa ii dau de manacare dar se zbate si ma tem sa nu pateasca ceva! nu poate zbura si nici nu merge!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Intreaba păritii, poate te lasa sa-l iei acasa.Cu graunte si apă l-ai salvat.Bafta!

| Didi908 a răspuns:

Buna! Si o prietena de-a mea a gasit un porumbel care era sa moara si l-a luat la ea si a avut grija de el pana ce si-a revenit apoi i-a dat drumul in libertate. Poti sa ai tu grija de el, informandu-te cum poti face asta [ sa ai grija de el] de pe net cu niste informatii, ce ai putea sa-i faci sa sa ii dai de mancare sau poti sa il duci la un veterinar apoi va stabili el ce va face cu el sau poti sa il dai unui prieten/prietena in care stii ca poti avea incredere [ca sa nu-l raneasca si sa isi bata joc de el]
O zi buna! :*

| adishorMS a răspuns:

Pune-i niste graunte de grau daca ai
du-l la veterinar,
la cineva care are porumbei,
pune-l intr-o cutie mai mare si pune-i acolo mancare nu il forta sa manance va manca el, pune-i si niste nisip galinaceele au nevoie de pietricele

| Roxy5199 a răspuns:

Du-l la veterinar!

| alexadeea a răspuns:

Buna! Cauta pe net ce sa ii dai de mancare, du-te cu el la veterinar, du-te cu el la un prieten, poate stie el ce sa faca.Dar s-a nu il lasi sa moara, e si el fiinta ca noi toti.

| Damira95 a răspuns:

La veterniar!