| punpariucutine a întrebat:

Am nevoie URGENT DE NISTE SFATURI. ieri am gasit un pui de porumbel in scara blocului. am fost cu el la veterinar si era bine sanatos doar ca zi dimineata am observat ca excrementele sunt verde -negru foarte apos am fost la veterinar si are salmonera i-a dat tratament doar ca nu mai vrea nici picat cu ceara sa manance, i-am pus grau aseara manca foarte bine, dar azi nimic i-am bagat cu forta a mai mancat 2-3 seminte dar le scuipa nu vrea sa manance si mie foarte frica sa nu moara daca nu moare de salmonera moare de foame dati-mi un mic ajutor, va rog

Răspuns Câştigător
| youmust a răspuns:

Fiind bolnava ii trebuie putere sa lupte pentru ca sall monella e nenorocita incearca sa ii iei pateu usact cu insecte pentru pasari de la pet shop il umezesti cu putina apa multa sanatate mititelului

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Animalul stie instinctiv ce- si cat sa manance.
Nu ca omul big grin

| punpariucutine explică (pentru Bula):

Da,dar nu vrea sa manance macar o seminta si nu pot sa o las asa nemancata

| BJK1903 a răspuns:

Fiecare animal are momente cand ii este foame si cand nu.Si eu am pisica acasa si sunt dati cand nu mananca 2 zile nici o boaba. Depinde de animal, poate nu ii este foame. Stai linistita ca nu moare animalul din cauza foamei. :d Sper ca te am ajutat.