| AncaVolk a întrebat:

Am un bichon maltez de 2 ani si are 2 zile de cand nu vrea sa manance nimic. A fost bolnavior si am mers cu el la medic, i-a facut perfuzii. Cauza bolii a fost o intoxicatie cu o planta ornamentala. A vomat foarte mult miercuri dimineata si de aceea am mers cu el la medic si am descoperit impreuna cauzele. Ideea este ca se vede o imbunatatire in starea lui, este putin mai receptiv, a inceput sa mearga mai țopăit (cum mergea el inainte), dar refuza mancarea. Am incercat sa ii dau si carne, si branza de vaci, si orez cu legume si plic cu hrana umeda, le refuza total, miroase si apoi intoarce capul. Nu stiu ce sa mai fac, imi puteti da un sfat?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Vezi pana maine daca mananca macar un pic si daca nimic du-l din nou la doctor sa ii faca niste perfuzii pentru ca la animale nu e ok fara mancare si da in altele.

| HadesSs a răspuns:

Poate inca mai are probleme la stomac parerea mea e sa ii lasi mancare la discretie si apa iar el o sa manance. Eu am o femela Yorshire Terrier si nu mananca pana nu ajung eu acasa si are mereu mancare la discretie.