| alexastef a întrebat:

prietenul meu mi-a dat acum o luna un bichon frise, un pui.
Acum are 3 luni,nu mananca decat piept de pui fiert,de bobite nici nu se atinge.Ce mi-ati sugera sa ii dau sa manance,eu m-am gandit la hrana umeda.
Ce brand ce mancare este mai buna, nu conteaza pretul?
URGENT, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mihai_Radulescu_1983 a răspuns:

Tu da-i de mancare si cand i se face foame sa vezi ce infuleca. Trebuie sa manance mancare diversificata ca sa asimilezi vitamine, minerale, proteine, etc.

Uite cam ce trebuie sa ii dai sa manance :)

https://www.toateanimalele.ro/articole/alimentatia-cainelui/

| alexastef explică (pentru Mihai_Radulescu_1983):

Multumesc mult pentru sfat.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Bine ca mananca mancare de casa. Ai retete pe net, cele din comert sunt pline de otravuri.

| alexastef explică:

Sa specific, dor piept de pui mananca, nimic altceva.De alta mancare nici nu se atinge.