| ReTz a întrebat:

am un CRB in varsta de 2 luni si 2 saptamani, la mine este de 10 zile si in primele zile a mancat boabe(Friskies junior) dar de 2-3 zile nu mai mananca boabe deloc.Tin sa precizez ca nu este un caine mofturos, mananca pana si paine goala, lapte acru, ciorba etc...Cum as putea sa l fac sa manance boabe? Inainte ii lasam peste noapte in castronel bobite iar dimineata nu mai era nimic, insa de 2-3 zile tot acolo le gasesc.In primele zile mananca cu pofta, dadea semne ca ii placeau dar acum nu mai vrea sa manance.(Mentionez ca i-am dat si branza cu diferite salamuri taiate marunt).Sa-l las sa se infometeze, si poate mananca singur? Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Mihaelaa212228 a răspuns:

Bună, ar fi bine sa mergi cu el la un doctor veterinar să-l consulte ☺ și îți va zice sigur ce are. Și eu am un cățeluș micuț și la fel a făcut și el cu boabele, mănâncă aproape orice însă cu boabele nu prea se mai omoară. poate s-a saturat de ele încearcă și alfel de bobite sa vezi cum reacționează. Succes și să-ți trăiască. ☺