Întrebare recomandată | Vasi321 a întrebat:

am un malamut de alaska in varsta de 5 luni. Am o problema cu el tot timpu cand il scot la plimbare cand ma intorc cu el catre casa incepe sa traga foarte tare si incepe sa alerge. Ce sa fac cu el sa nu mai traga asa cand ma apropriu cu el de casa?

Răspuns Câştigător
| ILikeBlackChocolate a răspuns:

Cu foarte mare placere big grin. Sper sa-ti fie de folos! big grin.

13 răspunsuri:
| Fernando9Torres a răspuns:

Am un prieten care avea problema cu un caine(latra la alti caine)....cred ca sfatul se poate aplica si daca nu latra la alti caine( a fost cu cainele la dresor) Dresorul i-a zis: Incearca sa nu il lasi pe el in fata,tinel ori langa tine, ori in spatele tau(nu chiar in spate, asa un pic).El o intrebat cum sa faca asa ceva, el o zis sa faca lesa mai mica(adica sa nu aiba mare loc de elan, sa il tii langa tine sa vada ca esti stapanu si tu il comanzi nu invers)!

Răspuns utilizator avertizat
| ILikeBlackChocolate a răspuns:

Incearca sa-i distragi atentia cu o gustare sau ceva care ii place si fa-l sa inteleaga ca tu esti stapanul happy.

| Vasi321 explică (pentru ILikeBlackChocolate):

Multumesc pentru sfat am sa incerc.

| ILikeBlackChocolate a răspuns (pentru Vasi321):

Cu foarte mare placere big grin. Sper sa-ti fie de folos! big grin.

| Lemon88 a răspuns:

Ar trebui sa il alergi mai mult in timpul plinbari sa oboseasca si sa nu te mai traga acasa, sau poate ii este sete ia un bol si o sticla de apa cu tine antunci cand nu mai vrea sa alerge dai sa bea apa. Si daca te asculta dai un biscuite ca o recompesa sa invete cum este bine.

| alex298 a răspuns:

Probabil e bucuros ca se intoarce acasa am si eu un ciobanesc caucazian si cind ne intoarcem acasa el tot e buucros si ma trage si pe mine, cred ca asa trebuie sa fie, pentru ei asta e o bucurie doar nu te pui cu mintea cinelui, plus ei nu au minte ci instinct, asa ca cred ca e normal ca te trage

| Vasi321 explică (pentru alex298):

Nu am nici o problema ca ma trage dar oboseste foarte tare si face ca si cand sa-r sufoca

| Vasi321 explică (pentru alex298):

Alex daca poti sa imi lasi un contact te rog sa mai vorbim

| alex298 a răspuns (pentru Vasi321):

Http://odnoklassniki.ru/ adresa mea de odnoklassniki

| alex298 a răspuns (pentru Vasi321):

El se sufoca pentru ca ii este foarte cald, al meu exact asa face, ei au o blana groasa si deasa si le este foarte cald, de aceea se sufoca

| Flavy7223 a răspuns:

Aceeasi problema am avut o si eu cu cainele meu si am incercat sa o scot mai des si am cumparat si un ham si asa nu mai putea sa ma traga! SPER CA TE AM AJUTAT!