| Annonim1567 a întrebat:

Buna ziua! Am un peste betta de 6 zile. Ieri i-am schimbat apa cam 50% iar apoi am observat ca pestele nu mai este activ. Sta la suprafața, ia aer și cam atât, mai are momente in care înoată pentru câteva secunde dar este foarte haoptic lovindu-se de pereții acvariul(are 5 l și este dreptunghiular). Țin sa menționez ca apa înainte de a fi schimbată sta 24 de ore și o tratez cu o soluție data de cei de la magazin. Încă un aspect ar fi ca in momentul in care ii pun sa mănânce vine. Stiti cumva ce am făcut greșit sau ce s-a întâmplat?

2 răspunsuri:
| daculliber a răspuns:

Are vibrator? Dacă nu, pune-i. Are mâncare? Dai!

| BursucDinCluj a răspuns:

Incearca sa adaugi putina apa minerala eu asa am facut si si a revenit