| BogdanTHEMinion a întrebat:

Ieri am schimbat apa la pestele meu (Peste BETTA), am pus tot nu ce trebuie (in principiu solutie), dar am schimbat pietrisul cu unul cu sclipici si am văzut că iese sclipiciul din ele...si azi, acum pe seara, l-am gasit mort in acvariu, e posibil sa fie de la acel sclipici? Dacă nu de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| Staif a răspuns:

Se pare ca din greseala, ai pus bine acel "nu" acolo. Probabil pestele a mancat acel sclipici si de asta a murit.
Cum te-ai gandit sa pui asa ceva? In mediul lor natural nu au pietre cu sclipici.

| BogdanTHEMinion explică (pentru Staif):

Sora mea, Nu a găsit altfel de pietriș cand s-a terminat cel pe care il aveam...

| Staif a răspuns (pentru BogdanTHEMinion):

Eh, acum ai invatat ceva.

| BogdanTHEMinion explică (pentru Staif):

Ideea e ca nici cei de la magazin nu ne-au zis nimic.Ma gandesc ca trebuia sa ne zica...sau ceva(pietrisul ă fost cumparat din animax, de unde am luat si pestele...)

| Staif a răspuns (pentru BogdanTHEMinion):

Nu stiu ce a cerut si ce s-a discutat acolo. Presupun ca acel pietris e pentru acvarii decorative, fara pesti. Pacat de peste.

| BogdanTHEMinion explică (pentru Staif):

Aproape făcea 2 luni...

| BogdanTHEMinion explică (pentru Staif):

Acum, cand a fost sora mea sa ia alt pestisor a întrebat dacă celălalt a murit din cauza pietrelor...si omul de acolo a zis ca nu are cum, acum am luat alt pestisor si alt pietris

| Staif a răspuns (pentru BogdanTHEMinion):

Nu pietrele in sine, ci sclipiciul. Ai observat ca pestii mananca orice pluteste prin apa? Sa speli bine acvariul.
Si, sa te bucuri de noul pestisor!

| BogdanTHEMinion explică (pentru Staif):

Stiu ca nu pietrele in sine...si multumesc! O sa am grija ca de ochii din cap de el

9 răspunsuri:
| BogdanTHEMinion explică:

Tot ce trebuie* nu stiu cum a ajuns acel "nu" acolo