| Ilovebubblegum a întrebat:

Am un peste Betta ( mascul ). Mananca bine, inoata bine si isi face nevoile. Dar problema e ca am observat ca sta intr-un singur loc, intr-un colt al acvariului spre suprafata. Acvariul e micut, apa e curata. Reactioneaza cand ii dau de mancare sau bat usor cu degetul in acvariu. E sanatos, culoarea lui nu s-a schimbat.Dar de ce sta tot acolo? E normal? Adica mai inoata el dar dupa se intoarce sa stea tot in acelasi locsor. Ceva idei despre ce se intampla?

2 răspunsuri:
| MarianM8777 a răspuns:

Poate nu mai are oxigen...si eu am avut un peste se comporta la fel si peste noapte a murit...cumparai un acvariu mai mare si pompa!

| MyhaXMaya a răspuns:

Asa este comportamentul lui, si eu am avut peste betta si tot asa facea si a trait 2-3 ani, asa ca stai linistita ca nu are nici o problema de sanatate.
Pa, pa.