| lynes a întrebat:

as dori sa imi cumpar un catelus de talie mica,gen yorkshire,bichon, dar nu rasele acestea.Si as mai vrea sa stiu,epntru cei care au,ce imi recomandati,care nu lasa par prin casa,asa mult,pentru ca mama nu vrea,si sa fie mic, mai ales pentru cei care au.Multumesc mult! FUNDA!

3 răspunsuri:
| lynes explică:

Ah,si inca ceva : pentru cei care au pudel pitic, lasa par? Multumesc!

| Eoop23 a răspuns:

Eu am un yorkshire terrier, si mi l-am cumparat pentru ca este singura rasa care nu lasa par, este si de talie mica! Este si jucaus, invata repede.Dar trebuie sa ai si mare grija de el, uite aici un site care te va ajuta sigur!
http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/yorkshire-terrier
Sper ca te-am ajutat, funda?

| LoveYorkie a răspuns:

Sa stii ca yorkie nu lasa deloccc par putin a orice caine dar in rest deloc si sti de ce? pentru ca el nu are acele doua straturi de par oe care le are bichonul sau alti catei si parul lung poate fi taiat si nu va naprali deloc sar piaptanal o data pe saptamana si te-ai scoss