| Bogdan5784 a întrebat:

Bună ziua! Aș dori să înființez un adăpost pentru câini. Am înțeles că sunt asociații ce îți aduc ei câini acasă, puteți sa ma ajutați cumva sau cunosteti vreo asociație? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru adapost pentru caini, intai trebuie sa ai un teren EXTRAVIAN de cel putin 1 hectar, cu infrastructura amenajabila (apa, canalizare, depozitare alimente, casute compartimentate pentru caini etc.).
Daca megi la primarie, ei iti vor spune exact ce autorizatii ai nevoie, unde le poti obtine.

| Bogdan5784 explică (pentru Bula):

Salut! Am teren am tot, mie îmi trebuie sa dau de o asociație ceva sa îmi aducă câini. Am căutat pe internet dar nu am găsit nimic. Știi ceva de o asociație sau ceva?

| Bogdan5784 explică (pentru Bula):

Dacă știi mai multe și poți sa îmi dai mai multe sfaturi, poți sa îmi spui aici sau dacă nu îți las un contact ceva, mersi mult!

| Bula a răspuns (pentru Bogdan5784):

La Cluj este o asemenea asociatie, dar in fiecare localitate trebuie sa existe serviciu de ecarisaj (sub comanda primariei) cu care se poate colabora.
Aici poti gasi si aociatii:
https://www.google.hu/......ps?/search

| Bogdan5784 explică (pentru Bula):

Deci pot sa vorbesc si la primărie, poate ma ajuta si cu asociația sa nu mai caut eu?

| Bula a răspuns (pentru Bogdan5784):

Evident, prima data trebuie sa cazi in acord cu primaria.

| Bogdan5784 explică (pentru Bula):

Mersi mult!