| Animalul2013 a întrebat:

Buna ziua as vrea sa va intreb cum pot inmulti soareci albi (cobai)
daca pot pune un mascul si mai multe femele sa se inmulteasca si sa faca toate femelele pui si cum imi dau seama daca este femela sau mascul.

2 răspunsuri:
| Maria112 a răspuns:

Pai poti pune mai multe femele si un mascul dar nu stiu daca toate femelele ar fi gestante. Depinde si de mascul. Pai iti dai seama daca e mascul sau femela in felul urmator: intrebi din locul de unde ii cumperi.

| LoCcO a răspuns:

Un mascul nu face fata doar la 2 femele pe zi dar nu in acelasi timp.
Femelele tinute impreuna la nastere o sa isi manance puii reciproc deci nu incerca.
Iti dai seama daca e mascul sau femela asa:
Femela:Are vaginul lipit de anus daca te uiti sub codita ai sa observi anusul si vaginul imediat langa.
Masculul:Are anusul departat de penis si intre anus si penis se afla o glanda cu care isi marcheaza teritoriul.