| Bogdan_9316 a întrebat:

-Buna am 2 hamsteri pitici femela si mascul am am avut 2 femele si am dat oo femela pe un mascul ca am vrut sa-mi faca pui.Si mi-am luat un mascul si vreau sa zic dupa 2-3 zile au facut sex si chiar nu stiu daca au facut asa repede mai trebuie sai las impreuna 1-2 luni?
ajutati-ma nu stiu ce trebuie sa fac nare nimic daca masculu ii mai mic ca femela? Femela are 8 luni si masculu 1-2 luni aprox da ii marisor si nu stiu cand imi fac pui au facut sex acum 2-3 zile si dupa cat timp imi dau seama ca femela ii insarcinata?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RainbowAndra a răspuns:

Salut Bogdan!
Eu zic sa o duci la veterinar pe femela ca sa te lamuresti, dar ar trebui sa o duci dupa cateva zile cu ea, deoarece acum poate nu se da seama daca e insarcinata. Daca afli ca femela este insarcinata, sa nu aiba masculi prin preaja pentru ca o sa manance masculul puii la nastere si apropo, dupa ceva timp(cred ca dupa ce mai cresc nu stiu sigur) trebuie sa ii desparti si de femela pentru ca o sa ii manance. E adevarat, stiu e super groaznic, dar sa eviti tragediiwinking. Mult noroc! Pa, pa :*!