Întrebare recomandată | EuuGabyy a întrebat:

.as vrea sa va intreb daca se pot prinde pesti cand apa creste de exemplu azi vroiam sa merg la siret si tata a zis ca apa e mare murdara si rece si nu se prind pesti. daca ar merge prins vreau peste ce peste ar musca la momeala?

Răspuns Câştigător
| gabytofan a răspuns:

Depinde acum, sunt unii pesti care nu au nicio treaba cu cresterea nivelului apei insa pestii de obicei cand apa e limpede musca mai bine pentru ca vad momeala, daca e tulbure au vizibilitatea mai scazuta. Poti incerca sa dai cu mai multa nada, pe o suprafata mai mare si cu mai multe undite.

1 răspuns:
| MineaIonutDaniel a răspuns:

Da s-ar putea unul doi