| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata s-a intamplat ceva oribil.O sa povestesc.Deci am niste vecini cate au niste caini (ciobanesti germani) si sunt foarte blanzi si e o fata si un baietel.Azi cand sa ma duc in statie la autobuz ca sa ma duc la scoala ei s-au tinut dupa mine pana acolo. Toate bune si frumoase pana cand un nenorocit o calca pe fetita pe labauta.Eu i-am luat numarul masinii. Dupa eu plec cu autobuzul si ramane tata (el era cu mine) vroia sa ii duca acasa pe catelusa ca sa ii sune pe stapanii cateiilor si chiad la poarta trece o masina si la catel i-a sfasait labuta de ii curgea si sange.I-am luat si lui numarul de la masina.Amandoi sunt acum raniti.Acum va intreb pe voi... daca ii spun la politie pe acei nenorociti o sa faca puscarie? Sau ce o sa pateasca?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Va lua o amenda proprietarul cainilor ca i-a lasat liberi. Soferul nimic.

| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea sa fie amendati. Dar la noi in Romania... cam slabe sperante sa se intample asa ceva. big grin

| Holiday a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Povestea nu e reala, cred ca iti dai seama, dar daca ar fi, mai degraba stapanul trebuie amendat ca si-a lasat cainii pe strada nesupravegheati.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Stapanul este in alta tara si a lasat pe altcineva sa aiba grija de caibi si ala nu a avut grija deloc.

| Sn4k3 a răspuns:

Instinct de supravietuire 0 la cainii aia din cate se pare laughing. Ar trebui sa nu ii mai lase afara.

| ywar a răspuns:

Cel care a calcat cainii va fi executat pe scaunul electric sau daca isi va recunoaste fapta va primi inchisoare pe viata, fara posibilitate de eliberare conditionata.