| ammy12 a întrebat:

Buna ziua!
Daca porcului meu de guineea ii cade parul, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Trebuie sa le dai supliment de viatmina C cam o data la 2 saptamani, ii pisezi o pastila si pudrezi foile de salata cu ea si sa stii ca merge si da-le mult patrunjel si marar, Suplimentele de vitamina ce le poti gasi la farmacie(umana) sub forma de pastile sau solutie de vitamina C lichida.Totusi ai grija cu salata sa nu ii dai prea multa. Daca vrei sa afli si mai multe despre ei.ite un site care sunt sigura ca iti va fi de mare ajutor cand esti in dificulatate cu ei: http://www.gemon.ro/ro.htm (www.gemon.ro). Succes!

4 răspunsuri:
| DeeaPustoaica a răspuns:

Pai banuiesc ca schimba blanita de vara cu cea de iarna.hee hee E normal. Eu am papagali perusi si le cad penele si stiam ca asta o sa se intample atunci cand i-am cumparat mi s`a spus ca o sa le cada. Asa ca nu cred ca e motiv de ingrijorare. happy

| Bogdana a răspuns:

Fara parenteza ai. u merge, da click doar acolo unde scrie linkul care incepe cu http://

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consultă un medic veterinar!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-l... fa-i citostatice